O nás
HISTÓRIA ŠKOLY

 

TS VOLCANO vznikla v októbri 1999 a založila ju Petra Ličková - dnes už Kováčiková. 

Na žačiatku vo VOLCANE tancovalo 8 dievčat v kategórii mládež. 

Prvá choreografia priniesla VOLCANU prvý úspech. Choreografia Start získala na okresnej prehliadke v Prievidzi cenu poroty. Už v prvom roku začali ľudia vnímať Volcano ako dynamickú skupinu, ktorá rapídne naberá na kvalite a záujme handlovčanov. Na každom jednom podujatí 

v meste Handlová bolo súčasťou aj VOLCANO. Vystupovalo od akcii na Mikuláša až po mestský ples. Úspešný štart Peťku motivoval k ďalším choreografiám. 

A keďže sa začali vypytovať na tréningy aj deti, vznikla v roku 2000 tanečná skupina Volcano Juniori. Aj juniori zažiarili a získali prvé okresné a celoslovenské ocenenia. Po tomto roku sa Peťka rozhodla dať šancu aj najmenším handlovským deťom a v roku 2001 vznikla tanečná skupina Baby Volcano. Od tejto chvíle sa Peťka začala venovať Volcanu naplno. Denno denné tréningy naberali na kvalite a pravidelnosti. Po troch rokoch práce začali prichádzať veľké úspechy. 

Volcano začalo vyhrávať súťaže, kamarátiť sa s inými tanečnými skupinami a školami.  Rok 2003 začal veľkým úspechom, keď choreografia Perfektný džentlman vyhrala 1.miesto na celoslovenskej súťaži Top Dancing v Topoľčanoch. Perfektný džentlman zvíťazil spomedzi 18 najlepších súborov na Slovensku. Ďalšia súťaž priniesla ďalší úspech. Choreografia Perfektný džentlman vyhrala každú tanečnú súťaž na Slovensku a tak sa Volcaňáci dostali do povedomia na slovenskej tanečnej scéne. V roku 2004 prišla šanca nominovať sa na ME a potom samotné Majstrovstvá. Prvá zahraničná súťaž sa konala v Rakúsku v St. Polten kde vycestovala Peťka s juniorskou kategóriou. Nováčikovia na  európskej scéne a v tanečnom svete tých najlepších vyhrali a stáli na stupni víťazov. A v tejto chvíli sa sen začal meniť na realitu. 

Od Slovenského zväzu získala Peťka ocenie za inovačnú choreografickú tvorku a rozvoj moderného tanca na Slovensku.

Ďalší rok bol pre Volcano opäť veľmi úspešní. Každý čakal čím môže Volcano ešte prekvapiť. A veru prekvapilo. Zrodila sa ďalšia choreografia Tanec je Náš liek, ktorá opäť vyhrávala všade kde sa VOLCANO objavilo. Tvrdý tréning a motivácia zlepšovať sa vnukla Peťke ďalšiu myšlienku. Vycestovať na Majstrovstvá Sveta. A tak sa aj stalo. VOLCANO vycestovalo v roku 2007 na Svetový pohár do Rakúska. Tento krát Peťka stavila na dve choreografie. 3 dni plné tanca v tanečnom divadle. Tak vyzerala prvá Svetová súťaž. Volcano reprezentovalo Handlovú a Slovensko choreografiou Man in Black, ktorá vyhrala 1.miesto. Ďalšia choreografia Tanec je Náš liek vyhrala ocenenie GOLD STAR a stala sa absolútnym víťazom celej súťaže.

Volcaňáci tak cestovali domov s dvomi obrovskými pohármi, veľkou radosťou a množstvom zážitkov. Peťka sa po týchto skúsenostiach rozhodla tanec študovať a nabrať tak aj na pedagogických znalostiach.

V roku 2008 vznikla v Handlovej prvá Súkromná Základná Umelecká škola. Založila ju Peťka so svojim manželom.

S príchodom školy sa tancu naplno začala venovať aj Peťkina sestra Saška, ktorá sa je stala pravou rukou. Spolu tvorili choreografie a tanečné predstavenia. Saška začala tanec študovať a dávať mu čoraz viac času. Ruka v ruke to spolu ťahajú až dodnes. Saška je momentálne riaditeľkou školy a väčšinu tanečných choreografií už teraz tvorí práve ona. Sila tímu, ktorí VOLCANO tvorí a hlavne rodinná atmosféra, to je to, čo robí VOLCANO silným. Dnes sa už VOLCANO pýši 200 žiakmi, ktorí milujú umenie tak silno, ako ich predchodcovia.

+421(0)908 279 575
alebo nás môžete kontaktovať tiež na:
©2024 www.szusvolcano.sk, všetky práva vyhradené
web dizajn a programovanie